Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

5/11/2009 - Niemcy - Spotkanie Obszaru Atlantycko-Niemieckiego w ramach Projektu Europa
Zdjęcie artykułu -NIEMCY – SPOTKANIE OBSZARU ATLANTYCKO-NIEMIECKIEGO W RAMACH PROJEKTU EUROPA
Documenti Correlati

(ANS – Benediktbeuern) – W dniach 23-26 października w Instytucie Salezjańskim w Benediktbeuern (Niemcy) miało miejsce Spotkanie Obszaru Atlantycko-Niemieckiego w ramach Projektu Europa. Spotkanie to wpisuje się w cykl innych spotkań okresowych przedstawicieli inspektorii europejskich, których celem jest wzajemne poznanie się i wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami starego kontynentu.

Obradami kierował ks. Štefan Turanský, Radca Regionu Europa Północna, który przybył do Benediktbeuern z wizytą animacji. W spotkaniu uczestniczyli inspektorzy: ks. Rudolf Osanger (AUS), ks. Jozef Claes (BEN), ks. John Horan (IRL) i ks. Josef Grünner (GER), a także delegaci inspektorialni: ks. Paul Formosa (Malta) i ks. Herman Spronck (Holandia); był także obecny ks. Janusz Zapała (Sekretarz Radcy Regionalnego).

Temat spotkania: “Formacja salezjańska świeckich” został omówiony przez zaproszonych ekspertów: ks. Reinharda Gesinga, ks. Carlo Lootsa, panią Colette Schaumont i dra Martina Lechnera. Cenny wkład wniósł ks. Václav Klement, Radca ds. Misji, który mówił o misjach salezjańskich na świecie, odnosząc się zwłaszcza do Projektu Europa.

Spotkanie pozwoliło zgłębić temat, umożliwiło dzielenie się różnymi doświadczeniami i wszystkich wzajemnie ubogaciło. Wśród konkretnych propozycji tego spotkania warto podkreślić zaangażowanie przełożonych na rzecz opracowania odpowiednich programów formacyjnych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i inspektorialnym. Poza tym podkreślono odpowiedzialność salezjanów i świeckich za posłannictwo wychowawcze i duszpasterskie, by mogła być realizowana droga wiary zgodnie ze stylem salezjańskim.

Niedzielne popołudnie było poświęcone poznaniu miejsca. Oprócz tego uczestnicy zwiedzili Muzeum Franza Marca w Kochel, spotkali się z proboszczem z Walchensee – ks. Walterem Schmidtem, a także zwiedzili Ośrodek dla grup młodzieżowych w Zwergern.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ks. Štefana Turanskýego pod adresem ks. inspektora Josefa Grünnera, Sekretarza Inspektorialnego – ks. Christiana Liebensteina, jak również Dyrektora Benediktbeuren – ks. Claudiusa Amanna.

Opublikowano 5/11/2009

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca