Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/1/2013 - Tanzania - Dobrzy salezjanie i uczciwi obywatele cyfrowego świata
Zdjęcie artykułu -TANZANIA – DOBRZY SALEZJANIE I UCZCIWI OBYWATELE CYFROWEGO śWIATA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Moshi) – W przekonaniu, że każdy salezjanin musi być dobrym przekazicielem i że media oraz szybki rozwój technologii komunikacyjnych, kiedy te są mądrze wykorzystane, stanowią dary dowartościowujące komunikację społeczną – 40 postnowicjuszy salezjańskich uczestniczyło w seminarium refleksji, teorii i praktyki, na temat kontynentu cyfrowego.

Spotkanie odbyło się w Moshi w dniach 27 grudnia 2012 – 3 stycznia 2013 roku; uczestnicy przybyli z Inspektorii Afryki Wschodniej i Indii-Guwahati, a także Wizytatorii Afryki Południowej, Sri Lanki, Zambii, Malawi, Zimbabwe i Namibii.

Seminarium prowadzili różni specjaliści z zakresu komunikacji społecznej z ośrodków DBYES i BEAMS, Inspektorii Afryki Wschodniej i Instytytu Komunikacji Społecznej z Rzymu. Biorący w nim udział młodzi salezjanie i ich formatorzy zostali zaangażowani w cykl refleksji na temat wpływu nowych mediów na ich życie zakonników, wychowawców i ewangelizatorów. Jednocześnie posłużyło ono do zgłębienia praktycznych zagadnień, takich jak opracowanie newsletterów, stworzenie stron internetowych, metody ewangelizacji za pomocą różnych środków przekazu, zwłaszcza poprzez teatr, muzykę i inne formy artystycznego wyrazu, użycie “gadżetów” i różne możliwości jak najlepszego wykorzystania i wspomagania stron Zgromadzenia i Inspektorii, podobnie jak i odwołanie się do innych dostępnych środków komunikacji społecznej.

Na seminarium poruszono także inne tematy, takie jak etyka w świecie digitalnym, duchowość w tym środowisku oraz świadomość, że przyzwyczajenia mentalne każdego podlegają głębokiej przemianie pod wpływem stosowanych narzędzi.

Oprócz procesu refleksji, bedącego rodzajem “scrutinium digitalis”, młodzi postnowicjusze opracowali program polityki komunikacji społecznej dla wspólnoty, który przedstawili na posiedzeniu Rady wspólnoty formacyjnej. Ta polityka zasadza się na Salezjańskim Systemie Komunikacji Społecznej (SSCS), dokumencie, który był szeroko omawiany przez alumnów w czasie seminarium, a który dostarczył im zasad ukierunkowujących ich aktualne i przyszłe działanie na polu komunikacji społecznej.

Opublikowano 07/01/2013 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca