Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

23/3/2011 - Korea Południowa - Solidarność w modlitwie i czynach
Zdjęcie artykułu -KOREA POłUDNIOWA – SOLIDARNOść W MODLITWIE I CZYNACH
(ANS – Seul) – W obliczu krytycznej sytuacji humanitarnej, jaka ma miejsce w Japonii i Libii, młodzi Koreańczycy z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego mobilizują się z całej siły do modlitwy. Ich gorliwości towarzyszy z daleka duch poświęcenia i gotowość niesienia pomocy, jaką przejawiają w tych dniach także liczni młodzi Japończycy.

Około 30 młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) z Korei Południowej z własnej inicjatywy zdecydowało się zawiązać modlitewny łańcuch w intencji ofiar tsunami w Japonii, a w przypadku krytycznej sytuacji humanitarnej w Libii – pokoju w Libii.

Zaskakując samych salezjanów, młodzi zdecydowali się zorganizować i zapoczątkować nieprzerwany łańcuch modlitwy różańcowej, tak by do 2 kwietnia była zawsze jedna modląca się osoba. W tym celu sporządzono listę wolontariuszy, która bardzo szybko zapełniła się chętnymi, począwszy od entuzjastycznego podejścia ks. inspektora Stephanusa Nama i ks. Bernard Lee, delegata ds. MGS.

Informacje o podobnych inicjatywach docierają także z Japonii, gdzie w trudnej sytuacji po trzęsieniu ziemi rozbłyska światło solidarności i dyspozycyjności ludzi młodych. „W tej tragicznej sytuacji jednym z najbardziej wzruszających aspektów jest zryw solidarności, jaką przejawiają młodzi Japończycy” – oświadczył Agencji „Fides” ks. Yasutaka Muramatsu, sekretarz inspektorialny i delegat ds. wolontariatu salezjańskiego w Japonii.

“Młodzi, chrześcijanie i nie będący chrześcijanami, chcieliby natychmiast udać się do miejsc dotkniętych kataklizmem, aby oddać na służbę poszkodowanych swoje siły i swój zapał, aby pomóc, przynieść uśmiech, przywrócić trochę nadziei. Doprawdy wzruszające jest widzieć ich, jak spalają się z miłości do bliźniego. Jest to lekcja dla wszystkich nas, wychowawców”.

Także społeczeństwo japońskie jest dobrze zorganizowne, wieloma sprawami kierują władze, solidarność i wspaniałomyślność są teraz rzeczami najbardziej koniecznymi. Salezjanie, jak twierdzi ks. Aldo Cipriani, Inspektor Japonii, stanowią czynną część tego procesu: “Pierwszą rzeczą, jaką czynimy, jest poszukiwanie funduszy na odbudowę. W sposób szczególny chcemy odpowiedzieć na apel biskupa Sendai, bpa Martina Tetsuo Hiraga, i na prośbę poprzedniego biskupa, bpa Francisa Xaviera Osamu Mizobe, salezjanina. Oprócz tego – kontynuuje ks. Cipriani – okażemy także wspaniałomyślność w otwarciu się na potrzeby uciekinierów. Nasza parafia w Hamamatsu (daleko na północ od Tokio) użyczy schronienia 50 osobom z miejsc dotkniętych kataklizmem.

Opublikowano 23/03/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca