Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/2/2010 - Hiszpania - Książki cyfrowe wydawnictwa salezjańskiego CCS wśród najbardziej czytanych
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KSIążKI CYFROWE WYDAWNICTWA SALEZJAńSKIEGO CCS WśRÓD NAJBARDZIEJ CZYTANYCH
(ANS – Madryt) – Wśród 10 książek cyfrowych najbardziej konsultowanych w ramach “Hiszpańskiej Biblioteki Digitalnej” (BDH) 4 pochodzą z salezjańskiego wydawnictwa CCS.

BDH jest aplikacją on-line Hiszpańskiej Biblioteki Narodowej (BNE) (www.bne.es), umożliwiającą wolny i darmowy dostęp do tysięcy książek cyfrowych. Obecnie dostępnych jest na stronie 17.500 pozycji książkowych. Równocześnie Federacja Domów Wydawniczych wraz z BNE zainicjowała projekt “Enclave”, który oddaje do dyspozycji czytelników, za opłatą, dzieła posiadające prawa autorskie. Wśród licznych wydawnictw, biorących udział w tym projekcie, znajdują się także wydawnictwa salezjańskie: CCS i Edebé.

Na bazie danych statystycznych, związanych z rozwojem projektu “Enclave”, obejmującym 1100 tytułów, w porównaniu z pierwszymi miesiącami funkcjonowania tej platformy, możliwość dostępu do różnych sekcji znacznie się rozbudowała.

Wśród 60 książek najbardziej konsultowanych w ramach całej BDH, na 3., 4., 5. i 8. miejscu znajdują się pozycje wydane przez wydawnictwo salezjańskie CCS. A dokładniej, chodzi tu o następujące książki: ‘Chrześcijanie w historii”, “Krzyk nastolatków”, “30 praktycznych porad wychowania dzisiaj” oraz “Żeglując przez morza solidarności”.

Wchodząc na stronę BDH lub stronę projektu “Enclave”, można mieć dostęp do fragmentów książek i wejść na platformę dystrubucji książek elektronicznych, mogąc je nabyć. W przypadku CCS jest to strona www.todoebook.com. Można tam skonsultować katalog stu książek elektronicznych wydawnictwa salezjańskiego, związanych z Ks. Bosko, pedagogiką salezjańską, wychowaniem i duszpasterstwem...

Wydawnictwo CCS, świadome, że książki cyfrowe są sprawą przyszłości, stara się zaistnieć w nowych formatach, jakie oferuje współczesna kultura. Zresztą założyciel salezjanów, św. Jan Bosko, zawsze chciał znajdować się na przedzie w zakresie nowych technologii przekazu społecznego . W połowie XIX wieku promował druk, stworzył warsztaty sztuki graficznej i brał udział w ekspozycjach przemysłowych, aby nie pozostać w tyle w tym, co w ówczesnej epoce, było ostatnią nowością na rynku komunikacji społecznej.

Opublikowano 17/02/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca