Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

6/8/2013 - Indie - “Don Bosco University” w Guwahati wprowadza magisterium z praw dziecka i rozwoju
Zdjęcie artykułu -INDIE – “DON BOSCO UNIVERSITY” W GUWAHATI WPROWADZA MAGISTERIUM Z PRAW DZIECKA I ROZWOJU

(ANS – Guwahati) –“Don Bosco University” w Guwahati, pierwszy uniwersytet katolicki w Indiach, poinformował o wprowadzeniu, od najbliższego roku akademickiego, kursu magisterskiego z praw dziecka i rozwoju. Kurs rozpocznie się w poniedziałek, 19 sierpnia.

“Kurs będzie się koncentrować na prawach dzieci, jak to zostało wskazane przez Konwencję ONZ. Wykorzystując najbardziej innowacyjne badania, edukację i sposoby uzyskania odpowiednich kompetencji w zakresie rozwoju, ten kurs magisterski będzie chciał pogłębić studium możliwości dzieci, ich rodzin, wspólnot i kultury” – wyjaśnia ks. Stephen Mavely, salezjanin, wicekanclerz Uniwersytetu.

Program kursu został opracowany we współpracy z Ośrodkiem Snehalaya ds. praw dzieci i badań w Guwahati, a będzie realizowany w siedzibach tego instytutu. Ten kurs magisterski jest także siódmym kursem podyplomowym, jaki proponuje uniwersytet salezjański.

Celem kursu jest rozwój zdolności i kompetencji jednostek, organizacji i zarządów, pozwalając im skutecznie wykorzystać obowiązujące ustawy, wiedzę w zakresie psychologii ewolucyjnej oraz rezultaty współczesnych badań i tym samym wpłynąć na zmianę rzeczywistości oraz bronić pokoju i chronić godność dzieci w świecie; wszystko to stanowi idealny punkt wyjścia w odniesieniu do konkretnej rzeczywistości.

Gdy chodzi o stosowaną metodę, wicekanclerz stwierdził, że na nią będą się składać “osobiste opracownia, prezentacje, praca w terenie, warsztaty i debaty pod kierunkiem specjalistów tego sektora”.

Ks. Lukose Cheruvalel, salezjanin, dyrektor Ośrodka Snehalaya, podkreślił, że praktyczne zaangażowanie studentów będzie realizowane w oparciu o wcześniejsze, solidne przygotowanie teoretyczne. To magisterium każe studentom stanąć naprzeciwko nagiej rzeczywistości, dając im na lepsze zrozumienie problemów, którym będą musieć stawić czoła.

“Snehalaya”, co oznacza “Dom miłości”, jest projektem salezjanów, który ci realizują od 2000 roku, a którego celem jest troska i pomoc dzieciom z Guwahati, które żyją w sytuacji zagrożenia.

Opublikowano 06/08/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca