Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

22/7/2013 - Francja - Sesja poświęcona Prawom Człowieka
Zdjęcie artykułu -FRANCJA – SESJA POśWIęCONA PRAWOM CZłOWIEKA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Strasburg) – 24 uczestników, 14 reprezentowanych krajów, 13 organizacji, 7 dni i jeden cel: wychowanie do Praw Człowieka.

W dniach 7-14 lipca, w siedzibie europejskiego centrum młodzieży w Strasburgu “Don Bosco Youth Net” (DBYN) i Rada Europy zorganizowali sesję na temat: “Ukierunkowując DBYN w stronę wychowania do Praw Człowieka”. Sesja ta pozwoliła młodym odpowiedzialnym i animatorom z różnych grup pogłębić temat wychowania do Praw Człowieka – co stanowi fundamentalną wartość dla Rady Europy – będąc kontynuację tego, co zostało zrealizowane w ramach Światowego Kongresu poświęconego Systemowi Prewencyjnemu, który odbył się w Domu Generalnym Salezjanów w styczniu 2009 roku.

Poziom wiedzy i doświadczenia był bardzo różny. Jedni należeli do sieci DBYN już od wielu lat, inni od niedawna, a jeszcze inni natomiast przybyli zza oceanu, by zdobyć ogólną wiedzę o Prawach Człowieka w Europie. Ale wszyscy byli zainteresowani poruszaną problematyką, chcąc pogłębić materię, poznać nowe wyzwania, nowe osoby i nauczyć się czegoś, co później mogliby nauczyć innych, zgodnie z duchem Księdza Bosko.

Po różnych spotkaniach, mających pomóc we wzajemnym poznaniu się i dzieleniu doświadczeniem, tydzień ten rozpoczął się teoretycznym podejściem do tematów związanych z Prawami Człowieka. Ale potem jednak praktyka zastąpiła teorię i młodzi uczestnicy mogli się wykazać swoimi kompetencjami w czasie prac w grupie, czyniąc to zawsze pod czujnym okiem ekipy organizatorów. Młodzi pracowali z kreatywnością, a świadomi znaczenia analizy rezultatów i krytycznych uwag z zewnątrz, pozytywnie przyjmowali również uwagi odpowiedzialnych za kurs. Wszyscy młodzi byli zgodni co do odpowiedniego przygotowania i skuteczności grupy koordynującej spotkanie.

Ta sesja DBYN odegrała wielką rolę, ukazując: chęć młodych animatorów i odpowiedzialnych, gdy chodzi o polepszenie własnych zdolności formacyjnych; możliwość lepszego poznania Praw Człowieka i edukacji siebie samych w tym szczególnym temacie, aby potem przekazać innym konieczną wiedzę i umiejętności. Była także okazją do spotkania nowych osób, zawiązania sieci wewnątrz DBYN, przeżycia pięknego doświadczenia i pięknych wspomnień, które będą długo przechowywane.

“Jakie było najpiękniejsze przeżycie tego tygodnia? Czwartkowy wieczór – odpowiada jeden z młodych, który brał udział w tej sesji. Udaliśmy się do miasta wspólnie, kiedy to w pewnym momencie zgromadziliśmy się przed Katedrą, aby zainicjować grupową grę. Po chwili turyści i przechodnie zaczęli się interesować i włączali się także oni: były to osoby, które się nie znały, które być może nigdy nie słyszały o DBYN wcześniej, ale które po prostu chciały włączyć się w zabawę, aby dołączyć do innych osób i dzielić z nimi te piękne chwile.

DBYN bardzo się trudzi na rzecz coraz silniejszego połączenia Praw Człowieka ze stylem swojej pracy. Tego tygodnia w Belgii jest także przewidziany kolejny projekt w najbliższych dniach.

Opublikowano 22/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca