Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

10/7/2013 - Włochy - Dzień seminarzystów, nowicjuszy, nowicjuszek i tych, którzy znajdują się na drodze powołania. Niezatarte wspomnienie
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – DZIEń SEMINARZYSTÓW, NOWICJUSZY, NOWICJUSZEK I TYCH, KTÓRZY ZNAJDUJą SIę NA DRODZE POWOłANIA. NIEZATARTE WSPOMNIENIE
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym) –  W dniach 4-7 lipca w Rzymie odbył się Dzień seminarzystów, nowicjuszy, nowicjuszek i tych, którzy znajdują się na drodze powołania, co miało miejsce z okazji Roku Wiary. Wśród 6 tysięcy uczestników, reprezentujących 66 krajów, znaleźli się także nowicjusze salezjańscy z “Monte Oliveto” w Pinerolo (TO) i nowicjuszki córek Maryi Wspomożycielki z Turynu i Rzymu-Castel Gandolfo.

Spotkanie rozpoczęło się gorącymi słowami powitania arcybiskupa Rino Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, co od razu wytworzyło rodzinny i braterski klimat. W czwartek wieczorem młodzi uczestnicy przeżyli szczególnie mocne doświadczenie: każdy, w swoim języku, wypowiedział “Credo”, wyznając jedną wiarę, która łączy wszystkich.

W Auli Pawła VI, w sobotę 6 lipca abp Fisichella przedstawił młodych w formacji początkowej papieżowi Franciszkowi: “Było rzeczą słuszną, aby w Roku Wiary również ci młodzi mieli moment tylko dla siebie, tak jak to się stało w przypadku wielu innych, i jak to się stanie za niedługo w przypadku młodzieży w Rio de Janeiro”.

Wśród słów zachęty, jakie skierował do tych młodych, papież odwołał się do kultury prowizoryczności, w kontekście której trudno jest dokonywać definitywnych wyborów, przed którą należy się bronić, zamykając drzwi swojej celi duchowej.

Obecość nowicjuszy w Rzymie została także ubogacona wydaniem Lumen Fidei, stąd też wielu z nich zanurzyło się w lekturę tej pierwszej encykliki papieża Franciszka, wykorzystując momenty rekreacji, dzielące jedno spotkanie od drugiego.

Modlitwa przy grobie św. Piotra, osobiste zetknięcie się z tak wieloma miejscami związanymi ze świętymi, zawiązanie przyjaźni z tak wieloma rówieśnikami, którzy podzielają to samo powołanie i przemierzają tę samą drogę, oraz spotkanie z następcą św. Piotra – „pozwoliły im jeszcze bardziej ugruntować wiarę” – powiedział abp Fisichella do papieża, przypominając, że właśnie w “Lumen “Fidei” papież napisał, że wiara potrzebuje także zmysłów, aby móc widzieć, słyszeć i dotknąć.

Dla nich wszystkich to spotkanie pozostanie niezatartym wspomnieniem w przyszłych latach, jak powiedział na zakończenie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Jest to fundamentalny etap w ich formacji – który wkrótce doprowadzi ich do bycia kapłanami, misjonarzami, osobami konsekrowanymi zdolnymi dotrzeć do wszystkich w ramach ciągle odnawianego zaangażowania na rzecz ewangelizacji – jako wiernych kontemplatorów oblicza Chrystusa.

Opublikowano 10/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca