Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/7/2013 - Watykan - “Ufam Tobie!”. 6 tysięcy młodych świadków w Rzymie z okazji Roku Wiary
Zdjęcie artykułu -WATYKAN – “UFAM TOBIE!”. 6 TYSIęCY MłODYCH śWIADKÓW W RZYMIE Z OKAZJI ROKU WIARY

(ANS – Watykan) –W dniach 4-7 lipca w Rzymie odbędzie się “Dzień seminarzystów, nowicjuszy, nowicjuszek i wszystkich tych, którzy znajdują się na drodze powołaniowej”. Będzie to jedno z największych wydarzeń, jakie są przewidziane w Roku Wiary. W pielgrzymce weźmie udział około 6 tys. ludzi młodych z wszystkich kontynentów, a wśród nich także grupy salezjańskie.

Dzień, który zwołał Benedykt XVI, będzie się odbywać pod hasłem: “Ufam Tobie!”. Abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, wyjaśnia: “Nie mogło zabraknąć w ciągu tego Roku Wiary tak ekspresyjnego momentu. Należało zaznaczyć radość tak wielu młodych, którzy przyjmują powołanie i mimo różnych trudności życiowych z odwagą dokonują aktu, który obejmuje całe ich jestestwo”.

Program tego Dnia przewiduje wiele wydarzeń:  

  • w czwartek, 4 lipca, pielgrzymka do Grobu św. Piotra i refleksja, którą podzieli się z uczestnikami kard. Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki św. Piotra;
  • w piątek, 5 lipca, do południa katecheza w różnych językach w różnych kościołach miasta, a po południu nawiedzenie niektórych miejsc świętych, w których znajdują się relikwie świętych związanych z Rzymem, a wieczorem święto świadectw na placu Kapitolińskim;  
  • w sobotę, 6 lipca, do południa spotkanie formacyjne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, a po południu – spotkanie z papieżem Franciszkiem i procesja maryjna, którą zakończy medytacja kard. João Braz de Aviz, prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego;
  • i na koniec, w niedzielę 7 lipca zostanie odprawiona Eucharystia, której będzie przewodniczyć papież Franciszek w Bazylice św. Piotra, a w południe – tradycyjna modlitwa “Anioł Pański”.

“Uczestniczenie w obchodach Roku Wiary jest małym znakiem, aby potwierdzić i umocnić publicznie i wspólnotowo nasze zaangażownie w i dla Kościoła” – powiedział przedstawicielowi “Vatican Insider” ks. Pietro Migliasso, magister nowicjatu ‘Monte Oliveto’ w Pinerolo, obecnie przebywający w Rzymie, aby wziąć udział we wspomnianym Dniu. “Idąc za przykładem Ks. Bosko, nasza więź, powiedziałbym ‘miłosna’, z Papieżem, jest sposobem potwierdzenia naszej przynależności i naszego zaangażowania w budowanie Kościoła. Każdy papież musi wiedzieć, że może na nas liczyć, na każdego salezjanina, zawsze”.

Następnie ks. Migliasso wskazał na owoce, jakich się oczekuje: “Uczestnictwo w tych dniach, z pogłębieniem tematu powołania i silnym doświadczeniem komunii i modlitwy, przypomina nam, że musimy świadczyć o naszej wierze jako osoby konsekrowane, które w swoim życiu dają pierwszeństwo Bogu w sposób wiarygodny i koherentny, a także – w sposób widzialny. Jako przyszli salezjanie muszą mieć odwagę, by być dostrzegalni w mówieniu i niesieniu Boga wszystkim młodym”.

Opublikowano 02/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca