Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/3/2013 - Indie - Obchody “Godziny dla Ziemi”
Zdjęcie artykułu -INDIE – OBCHODY “GODZINY DLA ZIEMI”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Mumbaj) – W mieście Mumbaj edycja 2013 globalnej imprezy “Earth Hour” (Godzina dla Ziemi) została zorganizowana przez „GreenLine”, salezjańskie forum środowiskowe, wspólnie z WWF, międzynarodowym promotorem tego wydarzenia. Polega ona na wyłączeniu światła elektrycznego na godzinę, aby skłonić ludzi do refleksji nad zmianami klimatu i wprowadzenia bardziej zrównoważonego stylu życia. Wydarzenie to miało miejsce w ubiegłą sobotę, 23 marca, na kampusie dzieła „Don Bosco” w Matunga. Uczestniczyło w nim około 350 osób, od dzieci po młodzież uniwersytecką z miasta; włączył się w nią również burmistrz Mumbaju, Sunil Prabhu.

Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 muzycznym występem braci Glenn i Rex Fernandes. O godz. 20.20 ks. Elson Barretto, dyrektor Domu inspektorialnego w Mumbaju, skierował słowa pozdrowienia do wszystkich uczestników, odnosząc się do “Godziny dla Ziemi”. Przypomniał, że “Earth Hour” została zainicjowana w 2007 r. w Australii, a w 2012 r. objęła przeszło 5200 miast w 150 krajach na naszej planecie. Dodał, że jak oceniono, w 2013 roku w tę inicjatywę włączyło się ogólnie miliard osób.

Po nim głos zabrał burmistrz Mumbaju, które pogratulował swoim obywatelom ich rosnącego zainteresowania problami dotyczącymi środowiska naturalnego i wyraził swoją radość z powodu uczestnictwa tak wielu młodych w tej inicjatywie, co oznacza “zieloną przyszłość” dla Mumbaju.

Dokładnie o godz. 20.30 wszystkie światła zostały wygaszone; w tym samym czasie burmistrz zapalił świecę symbolizującą to wydarzenie i od niej odpalił pierwszą świeczkę, przekazując ją najmłodszemu uczestnikowi. Po tym, jak wszyscy zapalili swoje świece, rozpoczął się marsz światła. Na całej trasie uczestnicy śpiewali piosenki o tematyce środowiskowej, które zostały skomponowane z tej okazji. Przemierzajac główne obszary dzielnicy, w końcu pochód dotarł do “King’s Circle”, gdzie niektórzy z młodych przeprowadzili akcję “flash mob”, której także towarzyszyło przesłanie ekologiczne. Impreza zakończyła się o godz. 21.30.

Na całym świecie “Earth Hour” została przeprowadzona w przedziale czasowym od 20.30 do 21.30 w celu zwrócenia uwagi na ogólne problemy związane ze środowiskiem naturalnym, a w sposób szczególny – ze zmianami klimatycznymi. Od trzech lat forum “GreenLine” angażuje się w akcje na rzecz ochrony środowiska w Mumbaju, w Indiach, i włącza się w różne inicjatywy ekologiczne na poziomie obywatelskim.

Opublikowano 26/03/2013 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca