Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/3/2013 - Filipiny - Zjednoczeni wokół Papieża
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – ZJEDNOCZENI WOKÓł PAPIEżA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Manila) – Radość z powodu wyboru nowego Biskupa Rzymu, Papieża Franciszka, udzieliła się bardzo wielu wiernym katolickim na całym świecie. W salezjańskiej Inspektorii Filipin Północnych (FIN), zaraz po tej informacji zostały zorganizowane dwie osobne procesje, którymi dziękowano Bogu i wypraszano Jego błogosławieństwo dla nowego Papieża.

W piątek, 15 marca, aby dać wyraz swojej synowskiej czci wobec Papieża Franciszka, studenci, nauczyciele, uczniowie i ich rodziny oraz świeccy ze wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej Ks. Bosko w Mandaluyong zgromadzili się w kaplicy dzieła, aby wziąć udział we Mszy sw. w intencji nowego Ojca Świętego.

Eucharystii przewodniczył ks. Martin Macasaet, dyrektor szkoły. W kazaniu salezjanin stwierdził, że wyniesienie kardynała Bergoglio do godności Papieża ukazuje, że “drogi Boże znacznie wykraczają poza drogi ludzkie… a myśli Boże są ponad naszymi”. Dyrektor zachęcił wszystkich obecnych do trwania w modlitwie za Papieża, zwłaszcza wtedy, gdy radość i entuzjazm pierwszych chwil osłabną. Ks. Macasaet przypomniał także o prawdziwym znaczeniu czci Ks. Bosko wobec Papieża, tj. o synowskim przylgnięciu do godności, jakiej Bóg nadaje tej świętej posłudze, a nie danej osobie.
 
Następnego dnia, w sobotę 16 marca, parafianie i grupy młodzieżowe z dzieł “Don Bosco” w Makati i Mandaluyong, wraz z salezjanami w formacji z ośrodków w Canlubang i “Seminaryo ng Don Bosco”, zapełnili Sanktuarium Narodowe Maryi Wspomożycielki w Parañaque, gdzie ks. Chito Dimaranan, dyrektor i odpowiedzialny za Biuro Maryjnego Kultu, prowadził modlitwę w intencji Papieża.

W swojej krótkiej refleksji ks. Dimaranan przypomniał, że Ks. Bosko wskazał salezjanom na trzy szczególne obiekty czci: Jezusa w Eucharystii, Maryję Wspomożycielkę i Ojca Świętego. Następnie uwypuklił punkty szczególnej bliskości, łączące Papieża z charyzmatem i historią salezjańską, wspominając o jego przeszłości wychowanka salezjańskiego, nabożeństwie do Maryi Wspomożycielki i błogosławionego Artemide Zattiego oraz kibicowaniu drużynie piłkarskiej, którą założył salezjanin, ks. Lorenzo Massa. Na koniec ks.  Dimaranan zachęcił wszystkich do modlitwy za Papieża, o jego zdrowie i jego posługę, tak, aby wprowadzić w praktykę jedno z zaleceń, jakie pozostawił Ks. Bosko swoim duchowym synom.

Wydarzenie, jakie miało miejsce w Parañaque, było śledzone i relacjonowane z uwagą przez różne znaczące środki przekazu, takie jak GMA7 czy ABS-CBN, stronę “One Million Stories”, Youth Pinoy i Reuters Media.

Opublikowano 20/03/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca