Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

5/10/2012 - Indie - Młodzież na rzecz ekologii
Zdjęcie artykułu -INDIE – MłODZIEż NA RZECZ EKOLOGII
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Dimapur) – W niedzielę 30 września około 800 ludzi młodych z 43 ośrodków, zarówno katolickich, jak i innych wyznań chrześcijańskich z obszaru Dimapur, wzięło udział w dorocznym spotkaniu młodzieży, wydarzeniu, któremu w tym roku przyświecało motto: “Młodzież na rzecz Ekologii”.

To zgromadzenie młodzieży, mające miejsce w salezjańskim Instytucie w Kuda Village, w stanie Dimapur, rozpoczęło się słowami powitania ks. Nestora Guria, salezjańskiego Inspektora Dimapur. Ks. Carlous Neisalhou, wikariusz generalny diecezji Kohima, przewodniczył następnie Eucharystii niedzielnej. W kazaniu ks. Neisalhou zachęcił wszystkich uczniów i młodych uczestników do nawiązywania harmonijnej relacji ze stworzeniem i środowiskiem, a jednocześnie – kochania wszystkich zwierząt i angażowania się w opiekę nad nimi.

Po Mszy św. młodzi salezjanie i zakonnice prowadzili warsztaty, starając się przybliżyć młodzieży niektóre kwestie związane z ekologią: konieczność zachowania lasów, otoczenie troską zwierząt, redukcja emisji dwutlenku węgla, zagrożenia związane z ociepleniem globalnym i efekt cieplarniany…

Po południu młodzi uczestnicy spotkali się w audytorium szkoły, by obejrzeć program kulturalny. Lokalny przedsiębiorca, Nibu Nagi, któremu towarzyszyła żona, był głównym gościem honorowym. W swoim przemówieniu pan Nagi mówił o znaczeniu zachowania równowagi ekologicznej i konieczności ochrony środowiska w odniesieniu do przyszłych pokoleń. Następnie przybliżył także swoje doświadczenie pracy i trudności, jakie napotykał: musiał sprzedawać warzywa, prowadzić kiosk, a następnie wykonywać wiele innych małych prac, aby zaistnieć; dzisiaj jest dyrektorem i właścicielem przedsiębiorstwa „N.N and Décor” i Hotelu „Tragopan”.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród zwycięzcom konkursów “Bible Skit” i “Bosco Singout”, które odbyły się w sierpniu. Z tej okazji dyrektor oratorium, ks. Anthony Christudoss, salezjanin, wyróżnił także niektórych młodych wolontariuszy za ich służbę, jaką realizują w ramach ośrodków młodzieżowych na tym terenie.

Opublikowano 05/10/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca