Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

31/5/2011 - Japonia - 20 lat Don Bosco Overseas Young Volunteer Group
Zdjęcie artykułu -JAPONIA – 20 LAT DON BOSCO OVERSEAS YOUNG VOLUNTEER GROUP
(ANS – Tokio) – W sobotę 28 maja w sali parafii w Chofu (Tokio) miały miejsce obchody dwudziestolecia powstania “Don Bosco Overseas Young Volunteer Group” (DBVG). W ceremonii wzięło udział około 200 osób, przede wszystkich ludzi młodych związanych w różny sposób z projektami tego ruchu.

Uroczystość rozpoczęła się słowami powitania ks. Aldo Ciprianiego, po których została przybliżona droga, jaką przebył DBVG w ciągu tych 20 lat swojej historii. Bp Francesco Mizobe Osamu, emerytowany biskup Takamatsu i założyciel ruchu, nie mogąc osobiście uczestniczyć, zwrócił się do zebranych w przemówieniu, które wcześniej zostało nagrane na video.

Ks. Petro Yasutaka Muramatsu, sekratarz inspektorialny salezjanów japońskich i obecny animator odpowiedzialny za DBVG, prowadził dyskusję panelową. W debacie uczestniczyło trzech wolontariuszy i ks. Achille Loro Piana, animator odpowiedzialny za DBVG w pierwszych dziewięciu latach jego istnienia.

Potem została odprawiona Msza św.; w homilii ks. Daniele Torigoe, dyrektor “Salesian High School” w Yokohama, z entuzjamem przywołał zabawne  wydarzenia z czasu swojego wolontariatu w ramach DBVG, który odbywał w latach ’90 w Cebu i Mindanao, na Filipinach.

Wieczór braterski i “agapa”, przebiegające w typowej, salezjańskiej radości, pozwoliły wielu wolontariuszom spotkać się – w niektórych przypadkach po wielu latach rozłąki – i podzielić się wspomnieniami i doświadczeniem.

Dzięki DBVG, w ciągu tych 20 lat, 229 ludzi młodych i animatorów uczestniczyło przynajmniej jeden w 40 wyprawach młodzieżowego wolontariatu, zwłaszcza do Papuy-Nowej Gwinei, na Wyspy Salomona i Filipiny.

Młodzi, którzy są zaangażowani w działalność DBVG, w większości są nieochrzczeni. Przebywając w środowisku chrześcijańskim i salezjańskim, zdobywają doświadczenie, które pozwoli im poznać i wyjść na spotkanie z Jezusem i jego nauczaniem.

Opublikowano 31/05/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca