Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/9/2010 - Dom Generalny - Rozpoczęła się Światowa Konsulta Misyjna
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – ROZPOCZęłA SIę ŚWIATOWA KONSULTA MISYJNA
(ANS – Rzym) – Zaledwie po dwóch dniach od wysłania w ramach “missio ad gentes” 42 nowych misjonarzy salezjańskich, w dniu wczorajszym (28 września) w Domu Generalnym  w Rzymie rozpoczęła się Światowa Konsulta Misyjna.

Konsulta ds. Misji jest organem kolegialnym, o dwuletniej kadencji, zrzeszającym specjalistów z różnych środowisk misjologii, animacji misyjnej i formacji, współpracowników Dykasterium ds. Misji z różnych inspektorii na całym świecie, a także niektórych przedstawicieli Dykasterium ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Komunikacji Społecznej i Rodziny Salezjańskiej.

Celem spotkań Konsulty Misyjnej jest towarzyszenie animacji misyjnej Zgromadzenia poprzez ocenę kroków już podjętych i zaoferowanie bieżących, aktualnych materiałów i pomocy. 

Obrady rozpoczęły się wczoraj rano Mszą św. pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego ks. Pascuala Cháveza, koncelebrowanej także przez jego Wikariusza – ks. Adriano Bregolina. Następnie Radca ds. Misji ks. Vacláv Klement powitał przybyłych i przedstawił krótkie sprawozdanie dotyczące działań podjętych w ramach animacji misyjnej w dwuleciu 2008-2010. Ks. Klement podkreślił zwłaszcza wzrost co do jakości i znaczenia niektórych narzędzi formacyjnych, takich jak miesięczny biuletyn Animacji Misyjnej i doroczny Światowy Dzień Misji Salezjańskich. Następnie, odnośnie do pola solidarności misyjnej, odnotował wzrost koordynacji działań ze strony Prokur i NGO misyjnych. 

Radca wyliczył także priorytety Animacji Misyjnej na resztę sześciolecia i w perspektywie dwusetnej rocznicy urodzin Założyciela. Kluczowy element, rzutujący na przyszłość, upatruje on w formacji i trosce o powołania misyjne oraz motywacji salezjanów do wspaniałomyślnego zaangażowania i otwarcia się na prawdziwie uniwersalne horyzonty Kościoła i Zgromadzenia. “Bez misjonarzy nie ma misji”” – stwierdził. 

Inne kroki na przyszłość to rozwój grup misyjnych we wszystkich inspektoriach i wspólnotach lokalnych oraz współdziałanie na różnych poziomach pomiędzy Don Bosco Network i Dykasterium.

Obrady Konsulty było kontynuowane wczorajszego popołudnia w ramach dwóch sesji roboczych, a dotyczyły one Obrazu Salezjańskiej Działalności Misyjnej i Misyjnego Wymiaru Formacji Salezjańskiej. Dzisiaj, 29 września, jest przewidzianych kolejnych pięć sesji, w dalszym ciągu skoncentrowanych na temacie formacji misyjnej, zarówno tej początkowej, jak i ciągłej.

Jutro będzie zgłębiane pole animacji misyjnej i zostaną opracowane propozycje co do działań.

Opublikowano 29/09/2010

 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca