Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

21/9/2010 - Dom Generalny - Wszystko gotowe do 141. Wyprawy Misyjnej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – WSZYSTKO GOTOWE DO 141. WYPRAWY MISYJNEJ
(ANS – Rzym) – W niedzielę 26 września z Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie-Valdocco wyruszy oficjalnie 141. Wyprawa Misyjna. Wręczenia krzyży misyjnych dokona osobiście Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez.

Uroczysta ceremonia w jednym z najbardziej znaczących miejsc historii salezjańskiej – Bazylice Maryi Wspomożycielki – będzie stanowić tło dla rozesłania nowych misjonarzy na 5 kontynentów. Jest to wydarzenie, które przywołuje na pamięć pierwszą wyprawę misyjną, którą wysłał sam Ks. Bosko w dniu 11 listopada 1875 r., i podkreśla globalne powołania misyjne Zgromadzenia. 

W tym roku krzyże misyjne z rąk Przełożonego Generalnego przyjmie 42 misjonarzy, 9 więcej niż w poprzednim roku. Wielu z nich, bo 24, pochodzi z obszarów azjatyckich, z których 10 pochodzi z Wietnamu. Pozostali pochodzą z Europy (7), Ameryki (5) i Afryki, który to kontynent wysyła, po raz pierwszy, więcej misjonarzy niż ich otrzymuje.

Oprócz nich 3 salezjanów już wyjechało na misje w tym roku, dwóch zostało posłanych na Haiti i na Wyspy Fiji; ci, jako że już znajdują się na ziemiach misyjnych, nie będą obecni na ceremonii rozesłania.

Wraz z salezjanami “missio ad gentes” podejmie 8 Córek Maryi Wspomożycielki oraz 22 świeckich wolontariuszy i wolontariuszek.

Nowi misjonarzy zostaną przeznaczeni do dzieł i wspólnot na całym świecie. Niektórzy z nich, a wśród nich 11 salezjanów, udadzą się do krajów europejskich, który to wybór jest zgodny z wytycznymi KG26 i zaangażowaniem podjętym w ramach Projektu Europa. Istotnie, charyzmat salezjański, ze szczególnym uprzywilejowaniem ubogich, dotyczy także licznych form ubóstwa materialnego i duchowego, które pojawiają się w nowoczesnych miastach zachodnich. Oprócz tego wszystkie Inspektorie ponoszą odpowiedzialność za wysłanie misjonarzy, a komunia wspólnotowa ma się również przejawiać we wzajemnym wsparciu co do rozmaitych potrzeb.

Misjonarze salezjańscy przygotowywali się do wyjazdu poprzez specjalny kurs, który zorganizowało Dykasterium ds. Misji, przeprowadzany w Rzymie i Turynie, w czasie którego mieli okazję spotkać się z Przełożonym Generalnym i pogłębić znajomość najważniejszych miejsc salezjańskich.
 
Wymóg specyficznej formacji misjonarzy zasadza się na uświadomieniu sobie, iż w apostolacie misyjnym entuzjazm i bogactwo własnej wiary, chociaż są fundamentalne, same nie są wystarczające. Misjonarze potrzebują odpowiednich narzędzi do wejścia w nową społeczność, czyniąc to z szacunkiem i zaufaniem do drugiego, aby ich obecność była pożądana, skuteczna, pokorna i dyksretna.
 
Mszę św. z okazji wyruszenia 141. Wyprawy Misyjnej będzie można obejrzeć na kanale telewizyjnym Telepace i w wersji streaming na stronie www.missionidonbosco.tv, począwszy od godz. 12:20 (GMT+1).

Opublikowano 21/09/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca