Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

14/3/2016 - Dom Generalny - Spotkanie magistrów nowicjatów
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SPOTKANIE MAGISTRÓW NOWICJATÓW

(ANS – Rzym) – W dniu 12 marca w Domu Generalnym zakończyło się spotkanie magistrów nowicjuszy. Mowa tu o pierwszej grupie salezjanów zaangażowanych w formację, którzy spędzili ze sobą dwa bogate i intensywne tygodnie wymiany doświadczeń, modlitwy, braterstwa i zgłębiania specyficznych tematów związanych z posługą formacyjną.

W spotkaniu uczestniczyli magistrzy nowicjuszy z regionów: Ameryka Cono Sud, Śródziemnomorskiego, Europa Środkowo-Północna, a także niektórzy z Azji Wschodniej-Oceanii, Interameryki oraz Afryki-Madagaskaru; w sumie 19 salezjanów.

Magistrzy, którym towarzyszyli: ks. Ivo Coelho, radca ds. formacji, oraz ks. Cleo Murguia i ks. Silvio Roggia, członkowie ekipy dykasterii, na nowo uświadomili sobie, poprzez codzienną modlitwę i medytację z przewodnikiem, że są przede wszystkim “uczniami” Mistrza, który jedynie – mówiąc ewangelicznie – jest w stanie pociągnąć ich do siebie, aby ukształtować ich serca i uczynić ich skutecznymi narzędziami w towarzyszeniu nowicjuszom na ich drodze w kierunku salezjańskiego życia konsekrowanego.

Różne, znaczące wystąpienia, ubogacone doświadczeniem prelegentów, a także praca w grupach i obrady na forum zgromadzenia dostarczyły zarówno nowym magistrom, jak i tym pełniącym tę funkcję od wielu lat, odpowiednich narzędzi do pracy nad sobą – w ramach formacji ciągłej i nigdy nie zakończonej – czyniąc tym samym jeszcze bardziej skuteczną ich delikatną służbę, do której pełnienia zostali powołani w imieniu Kościoła i Zgromadzenia.

Końcowe wystąpienie Przełożonego Generalnego rozpaliło ich serca, wzmocniło nadzieję co do ufnej i wspaniałomyślnej pracy, pobudzając do kontynuowania powziętej drogi z nową uległością wobec Ducha Świętego, który działa w sercach nowicjuszy.

Opublikowano 14/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca