Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

14/3/2016 - Filipiny - Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – PRZEłOżONY GENERALNY W “DON BOSCO BOYS HOME”

(ANS – Liloan) – W dniu 11 marca przed południem Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime odwiedził salezjańskie dzieło “Don Bosco Boys Home” w Cotcot,  w Liloan, które obejmuje dom dla młodzieży przeżywającej trudności oraz ośrodek kształcenia zawodowego. Został tam gorąco przyjęty przez całą wspólnotę wychowawczą, czemu towarzyszyła muzyka, a następnie przewodniczył Mszy św., którą odprawił w kaplicy pw. św. Dominika Savio.

W homilii ks. Á.F. Artime podkreślił, że młodzi powinni nadal żyć snem Księdza Bosko, i przypomniał im, że oczekuje ich świetlana przyszłość, jeśli nie przestaną się kierować tymi dobrymi wartościami, jakie salezjanie im przekazują. Podziękował również rodzicom, nauczycielom i innym dorosłym obecnym na Eucharystii, zachęcając ich do dalszej służby na rzecz młodzieży, na ich drodze wzrastania.

“Wszyscy odczuliśmy, że Bóg był obecny i żywy, i że Duch Księdza Bosko był czymś namacalnym” – stwierdziła pani Luzviminda Los Banes, pracownica tego dzieła. “Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy się przyczynić do jak najlepszego przebiegu tej wizyty Przełożonego Generalnego. I chociaż było to spotkanie raczej krótkie, to jego przesłanie, pełne miłości, współczucia i miłosierdzia, przeniknęło nasze serca. Wspominamy z miłością to spotkanie z ks. Ángelem. Wspominamy z wdzięcznością tę obecność Ducha Księdza Bosko”.

W ten sposób dobiegła końca wizyta animacji Przełożonego Generalnego w Kambodży, Laosie i na Filipinach. W sobotę, 12 marca, ks. Á.F. Artime powrócił do Rzymu.

Opublikowano 14/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca