Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

28/1/2016 - Dom Generalny - Sierra Leone: nowe Valdocco dla Przełożonego Generalnego
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SIERRA LEONE: NOWE VALDOCCO DLA PRZEłOżONEGO GENERALNEGO

(ANS – Rzym) – “Zdecydowałem się przeżyć święto Księdza Bosko na innym Valdocco, w Republice Sierra Leone”. W ten sposób zaczyna się przesłanie, jakie ks. Ángel Fernandez Artime, Przełożony Generalny Salezjanów, kieruje do całej Rodziny Salezjańskiej. “W Sierra Leone, kiedy ebola była chorobą śmiertelną, moi współbracia salezjanie pozostali, aby dzielić ze swoim ludem, z młodymi cierpienie i śmierć ich bliskich”.

Ks. Á.F. Artime uda się jutro, 29 stycznia, do Sierra Leone. Ten kraj Afryki Zachodniej nabiera prawie że znaczenia paradygmatycznego, co wyraża sama nazwa: “góra lwów”. Udaje się niemalże do miejsca, w którym lwy ryczą z pragnienia i głodu, i gdzie w XVIII wieku miał miejsce handel niewolnikami. Dzisiaj tysięce dzieci i młodzieży płacze tam z powodu utraty rodziców, nieludzkiego traktowania, co trudno zrozumieć w XXI wieku, a dzieje się to z tego powodu, jakim jest epidemia, epidemia eboli.

Przełożony Generalny chce się spotkać z około 200 ludźmi młodymi, którzy stracili rodziny i teraz przebywają w dwóch domach salezjańskich.

Następnie, 1 lutego, kontynuując swoją podróż, uda się do Liberii, gdzie pozostanie do 4 lutego, spotykając się z salezjanami i Rodziną Salezjańską.

W dniach 4-8 lutego Przełożony Generalny odwiedzi Ghanę. W czasie tej wizyty w Ashaiman, w kościele parafialnym pw. św. Jana Bosko odprawi Eucharystię, w której będzie uczestniczyć Rodzina Salezjańska, i odbędzie spotkanie z członkami Rady inspektorialnej.

W tym samym dniu będzie mieć miejsce ceremonia objęcia urzędu przez nowego inspektora Afryki Zachodniej Anglojęzycznej (AFW) – ks. Michaela Karikunnela.

Opublikowano 28/01/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca