Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

16/12/2015 - Indie - Nowy program edukacji i kształcenia zawodowego
Zdjęcie artykułu -INDIE – NOWY PROGRAM EDUKACJI I KSZTAłCENIA ZAWODOWEGO

(ANS – Pune) – Z uwagi na sukces, jak odniósł kwartalny program edukacji i kształcenia zawodowego (ang. VET), Izba Handlowa Indyjsko-Niemiecka z siedzibą w Pune, we współpracy z Instytutem Kształcenia Techniczno-Przemysłowego “Don Bosco” w Chinchwad, zapoczątkowała w dniu 1 grudnia realizację swojego nowego programu rocznego dotyczącego edukacji i kształcenia zawodowego (VETnet).

Sheldon Dias SDB

Projekt jest finansowany przez Federalne ministerstwo Niemiec ds. edukacji i badań (BMBF) i wspierany przez Stowarzyszenie Izb Przemysłu i Handlu Niemiec (DIHK).

W prezentacji tego programu uczestniczyli różni przedstawiciele rządu i firm niemieckich, a także reprezentanci przedsiębiorstw hinduskich. 

Gości powitała dr Sabine Donauer, reprezentująca BMBF, po której głos zabrali: Peter Deubet, z-ca dyrektora generalnego Izby Handlowej Indyjsko-Niemieckiej, i ks. Corlis Gonsalves, dyrektor salezjańskiego instytutu z Pune. Wraz z przedstawieniem różnych punktów widzenia trzej mówcy uwypuklili rolę instytucji, które reprezentują, a które wspierają edukację i kształcenie zawodowe hinduskich uczniów.

Następnie ks. Savio Silveira, wikariusz inspektorii Mumbaju, przedstawił historię salezjańskich ośrodków kształcenia zawodowego, jakie powstały we Włoszech, a następnie – na całym świecie, a które uczyniły Zgromadzenie jedną z najważniejszych “agencji” na świecie, gdy chodzi o wychowanie i kształcenie zawodowe. Ze swej strony Frank Hoffman, reprezentujący Izbę Handlową Indyjsko-Niemiecką, przedstawił szczegóły dotyczące projektu “VETnet”.

Potem miała miejsce dyskusja panelowa na temat “Od kompetencji w Indiach, aby budować Indie”, w której uczestniczyli odpowiedzialni za insytucje: “Mubea India”, “Bharat Forge” i “Schmersal”.

System niemiecki, obejmujący edukację i kształcenie zawodowe, jest wzorcem dla wielu krajów. Pomógł Niemcom utrzymać niski poziom bezrobocia wśród ludzi młodych, zapewnić wykwalifikowaną kadrę pracowniczą dla swoich przedsiębiorstw i podnieść poziom kompetencji, gdy chodzi o gospodarkę niemiecką. Aby zapewnić wysoką jakość edukacji i kształcenia zawodowego Izby Handlowe podejmują działania jako niezależni i neturalni koordynatorzy na poziomie przedsiębiorstw, ośrodków kształcenia i innych zainteresowanych instytucji. W Indiach Izba Handlowa Indyjsko-Niemiecka stawia sobie za cel wprowadzenie kluczowych rozwiązań dotyczących tego niemieckiego systemu. Podobne projekty są realizowane przez niemieckie Izby Handlowe w Brazylii, Chinach, Grecji, Włoszech, Łotwie, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Tajlandii.

Opublikowano 16/12/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca