Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/11/2015 - Francja - Komunikat inspektora i inspektorki
Zdjęcie artykułu -FRANCJA – KOMUNIKAT INSPEKTORA I INSPEKTORKI

(ANS – Paryż) – W następstwie barbarzyńskich ataków w Paryżu, które miały miejsce w piątek 13 listopada, ks. Daniel Federspiel i s. Geneviève Pelsser, odpowiednio inspektor salezjanów i inspektorka córek Maryi Wspomożycielki Francji-Belgii Południowej, skierowali komunikat, dziękując za liczne wyrazy solidarności, jakie nadeszły w tych dniach.

Dziękujemy za wasze wyrazy solidarności, jakie przekazaliście pod adresem wychowawców i nauczycieli. Dziękujemy za wasze modlitwy za te rodziny, które zostały tym absurdalnym nieszczęściem dotknięte. My nie możemy wiele zrobić...

W tym samym czasie w szpitalach Paryża wielu lekarzy i członków personelu szpitalnego udało się spontanicznie na miejsca tragedii, aby służyć już od pierwszych godzin po tych zamachach. Mieszkańcy udali się w niedzielę rano do ośrodków krwiodawstawa, aby oddać krew. Wiele osób dotkniętych tą tragedią otwarło drzwi swoich domów, aby przyjąć tych, którzy chcieli im pomóc. W sobotę, od samego rana, wychowawcy rozmawiali i pomagali dzieciom właściwie zrozumieć i pogłębić to, co się stało. Mężczyźni i kobiety wybrali życie, ponieważ życie na to zasługuje!”.

Gdy chodzi o nas, wychowawców i wychowawczynie, musimy postawić sobie wielki znak zapytania odnośnie do naszego sposobu towarzyszenia ludzkiemu, duchowemu i wychowawczemu wzrostowi młodego pokolenia... Jest to ogromne wyzwanie, ale nie możemy się zniechęcać!”.

Ks. Daniel Federspiel SDB i s.  Geneviève Pelsser CMW

Inspektor i Inspektorka Salezjanów i Salezjanek Księdza Bosko

17 listopada 2015

Opublikowano 18/11/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca