Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/11/2015 - Pakistan - Abp Francis Shaw, arcybiskup Lahaur: “Chrześcijanie z Pakistanu modlą się za Paryż”
Zdjęcie artykułu -PAKISTAN – ABP FRANCIS SHAW, ARCYBISKUP LAHAUR: “CHRZEśCIJANIE Z PAKISTANU MODLą SIę ZA PARYż”

(ANS – Lahaur) – “Jesteśmy w wielkim szoku. Masakra w Paryżu wstrząsnęła wszystkimi Pakistańczykami. Potępiamy wszelką formę przemocy” – powiedział w dniu wczorajszym, w poniedziałek 16 listopada, abp Francis Shaw, arcybiskup Lahaur. “Pakistan jest państwem, w którym od wielu lat walczy się z terroryzmem, który dotknął ulic, placów, szkół, kościołów (…). Także wielu muzułmańskich przywódców wyraziło swoje potępienie, przypominając, że terroryzm jest pogwałceniem imienia Boga i islamu”.

“W dniu wczorajszym w katedrze w Lahaurze, jak i w wielu innych kościołach w Pakistanie, oprawiliśmy Msze św. za ofiary tych ataków, a dzisiaj wyrażamy naszą głęboką solidarność z obywatelami Francji i Europy” – powiedział Agencji “Fides” abp Shaw. “Odbyłem spotkanie z wszystkimi księżmi z diecezji i jako chrześcijanie pakistańscy łączymy się w żałobie z rodzinami i modlimy się za ofiary”.

“Nie przestaniemy prosić Boga o dar pokoju i siły do przeżycia tych trudnych momentów, jak ten” – dodał abp Shaw. “Terroryzm jest dzisiaj wyzwaniem dla nas wszystkich. Żadne miejsce nie jest bezpieczne. Zachodzi nagląca potrzeba połączenia działań i strategii społeczności międzynarodowej w Europie i na Bliskim Wschodzie. Odpowiedzią jest wzmocnienie środków bezpieczeństwa, a także codzienna praca na rzecz edukacji, zwłaszcza młodzieży”. 

Arcybiskup mówi na koniec: “Kościół we wszystkich krajach świata nie przestaje bronić takich wartości, jak pokój, tolerancja, poszanowanie godności osoby ludzkiej, niosąc Ewangelię jako orędzie miłości i pojednania. Będzie to dla nas w Pakistanie centralnym punktem Jubileuszu Miłosierdzia”. 

Opublikowano 17/11/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca