Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

16/11/2015 - Watykan - Papież Franciszek: “Wykorzystywanie imienia Bożego dla usprawiedliwienia przemocy jest bluźnierstwem!”
Zdjęcie artykułu -WATYKAN – PAPIEż FRANCISZEK: “WYKORZYSTYWANIE IMIENIA BOżEGO DLA USPRAWIEDLIWIENIA PRZEMOCY JEST BLUźNIERSTWEM!”

(ANS – Watykan) – Po niedzielnej modlitwie “Anioł Pański” papież Franciszek wyraził swoje wielkie ubolewanie z powodu ataków terrorystycznych, jakie miały miejsce w Paryżu, podkreślając stanowczo, że “droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości! I że wykorzystywanie imienia Bożego dla usprawiedliwienia tej drogi jest bluźnierstwem!”.

Po odmówieniu modlitwy “Anioł Pański” w dniu wczorajszym, 15 listopada, papież Franciszek, odnosząc się do zamachów terrorystycznych w Paryżu, powiedział: “To wielkie barbarzyństwo budzi nasz niepokój i zastanawiamy się, jak ludzkie serce może wymyślić i dokonać takich strasznych wydarzeń, które wstrząsnęły nie tylko Francją, ale i całym światem”.  Papież Franciszek skierował pod adresem prezydenta Republiki Francuskiej, François Hollande’a,a także wszystkich mieszkańców, swoje szczere wyrazy współczucia, zapewniając, że jest “szczególnie blisko krewnych osób, które straciły życie i rannych”.

Papież Franciszek powiedział z naciskiem: “W obliczu takich czynów, nie można nie potępić oburzającej obelgi dla godności osoby ludzkiej. (...) droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości”, a “wykorzystywanie imienia Bożego dla usprawiedliwienia tej drogi jest bluźnierstwem!”.

Stąd wypłynęła jego zachęta do przyłączenia się do modlitwy, by powierzyć “miłosierdziu Bożemu bezbronne ofiary tej tragedii”. A zanim poprosił o kilka sekund ciszy i odmówienie “Zdrowaś Maryjo” z wielotysięczną rzeszą wiernych, powiedział: “Niech Maryja Panna, Matka Miłosierdzia wzbudzi w sercach wszystkich ludzi myśli mądrości i postanowienia pokoju. Prosimy Ją, by chroniła i czuwała nad umiłowanym narodem francuskim, pierwszą córą Kościoła, Europą i całym światem”.

Opublikowano 16/11/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca