Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

13/10/2015 - Liberia - Budować rodzinę bogatą w człowieczeństwo także dla młodych z Liberii
Zdjęcie artykułu -LIBERIA – BUDOWAć RODZINę BOGATą W CZłOWIECZEńSTWO TAKżE DLA MłODYCH Z LIBERII

(ANS – Monrovia) – Ks. Nicola Ciarapica, salezjanin, dyrektor i ekonom salezjańskiego dzieła “Don Bosco Youth Centre” w Monrovii, znajdującego się na terenie inspektorii Afryki Zachodniej Anglojęzycznej (AFW), opowiada nam o tym, w jaki sposób ludzie młodzi i salezjańska wspólnota przeżyli obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko oraz jak przygotowują się do okresu po epidemii eboli i zmierzenia się z wyzwaniami o charakterze społecznym, edukacyjnym i wychowawczym. 

45 młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, który reprezentowali nas na Forum SYM w Ghanie, powróciło po przemierzeniu 3000 km samochodem drogami, które praktycznie były nie do przebycia z powodu panującej pory deszczowej. Powrócili ubogaceni treściami omawianymi w czasie tego Forum, świadectwami, którymi się dzielili uczestnicy tego spotkania i nowymi przyjaźniami. W ten oto sposób zakończyliśmy obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko. 

W większości byli to młodzi, którzy w czasie epidemii eboli poświęcali się ze wspaniałomyślnością, dyspozycyjnością, profesjonalnością i odwagą, prowadząc działania prewencyjne i akcję informacyjną, rozdając pożywienie i środki sanitarne.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i robimy wszystko, aby dzieci, które z powodu eboli straciły rodziców lub tych, którzy się nimi opiekowali, sieroty i dzieci matek, które je samotnie wychowują, mogły pójść do szkoły.

Pracujemy nad programem na rok 2015-2016. Będziemy się angażować wszyscy, duzi i mali, w budowanie rodziny. Ks. Bosko stworzył na Valdocco środowisko rodzinne, poprosił o pomoc swoją matkę, Małgorzatę. Domagał się od swoich salezjanów, by traktowali i kochali młodych w taki sposób, jak to umieją czynić ojciec i matka. Chciał, aby relacje znaczone były nie lękiem przed władzą, ale zufaniem i miłością wychowawczą.

Również my będziemy się trudzić na rzecz budowania środowiska rodzinnego, bogatego w człowieczeństwo, aby w tym okresie po epidemii eboli zapewnić odpowiednie warunki edukacyjne i wychowawcze wszystkim chłopcom i dziewczętom z misji Matadi. Czujemy się w łączności i harmonii z Synodem poświęconym rodzinie w świecie współczesnym, aby zatroszczyć się o nasz “wspólny dom”, czerpiąc z darów Boga bogatego w miłosierdzie w czasie tego Roku Świętego, który rozpocznie się 8 grudnia.   

Opublikowano 13/10/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca