Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/5/2015 - Indie - Obchody 10. rocznicy “Don Bosco Konkan Development Society” w Goa
Zdjęcie artykułu -INDIE – OBCHODY 10. ROCZNICY “DON BOSCO KONKAN DEVELOPMENT SOCIETY” W GOA

(ANS – Panjim) – Całe audytorium “Kala Academy” w mieście Panjim wypełniły muzyka i kolory, co wiązało się z obchodami, mającymi miejsce w ostatnich dniach, z okazji 10. rocznicy “Don Bosco Konkan Development Society” (DBKDS). Mowa tu o programie na rzecz najuboższych i najbardziej potrzebujących z regionu Konkan. Głównym organizatorem tych obchodów był ks. Jose Sequeira.

Nirmala Rebello

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym tańcem “divli” w wykonaniu uczniów pochodzących z Bicholim, w dystrykcie Goa Północna. Potem pan Ambar Timblo, dyrektor ds. menadżerskich “Fomento Resources”, jako gość honorowy, zapalił obrzędową lampę, co uczynił wraz z ks. Ianem Figueiredo, inspektorem salezjańskim Panjim, ks. Alwynem D’Souzą, dyrektrem DBKDS, oraz innymi gośćmi i dobroczyńcami tego salezjańskiego programu. Następnie pan Timblo wręczył okolicznościowe pamiątki.

Obecni bardzo docenili różnorodność przedstawień artystyczno-kulturowych, jakie zaprezentowali beneficjenci różnych programów DBKDS. Tańce ludowe z Maharashtra, Karnataka i Goa zostały wykonane z wielką żywiołowością i entuzjazmem. Z tej okazji wystąpiła również Sonia Shirsat, jedna z najbardziej znanych piosenkarek w Goa. Na scenie przedstawiono rownież krótką komedię bazującą na życiu Księdza Bosko. 

A poza tym, zostały wręczone nagrody uczniom, którzy na różnych polach wyróżnili się pod względem zaangażowania i jakości pracy, a także pokazano film video, który przedstawił w krótkim ujęciu pracę, jaką wykonało DBKDS w czasie ostatnich 10 lat. 

Opublikowano 26/05/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca