Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/11/2014 - Indie - Krajowa konferencja 2014 na temat edukacji w szkołach salezjańskich
Zdjęcie artykułu -INDIE – KRAJOWA KONFERENCJA 2014 NA TEMAT EDUKACJI W SZKOłACH SALEZJAńSKICH
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Mumbaj) – W niedzielę, 9 listopada, w międzynarodowej szkole “Don Bosco Matunga”w Mumbaju zakończyła się Konferencja krajowa poświęcona edukacji w szkołach salezjańskich (po angielsku NECDBS). Dzień ten, bogaty w liczne sesje i spotkania, zakończył obrady 142 dyrektorów i delegatów szkolnych z całych Indii, którzy obradowali od 6 listopada. 

Ostatni dzień NECDBS rozpoczął się modlitwami porannymi w sanktuarium Maryi Wspomożycielki. Następnie ks. Maria Arokiam Kanaga, radca regionu Azja Południowa, przewodniczył Eucharystii, w czasie której podzielił się refleksją dotyczącą liturgicznego święta poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, podkreślając, że szkoły salezjańskie muszą pozostać, albo stać się, świątyniami wiedzy, w których Bóg odgrywa centralną rolę.

Potem, w czasie pierwszej sesji tego dnia, głos zabrał ks. Fabio Attard, radca generalny ds. duszpasterstwa młodzieży, czyniąc to podczas wideokonferencji z Melbourne. Ks. Attard powiedział uczestnikom, że “Ramy odniesienia dla salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego” składają się na proces, który wyszedł od dołu Zgromadzenia, a który jest teraz realizowany przez całe Zgromadzenie. Zauważył również, że dyrektor szkoły odgrywa zasadniczą rolę w animacji salezjańskiej, zachęcając delegatów do umieszczenia w centrum swojej działalności uczniów i ich dobra, przestrzegając ich przed uleganiem logice wydajności, które umieszcza jednostki w drugim planie.

W następnej sesji ks. Maria Charles skierował dyskusję na sugestie i wskazania, które pomogłyby kontynuować działalność Stowarzyszenia Szkół Salezjańskich. Potem miała miejsce ożywiona i pasjonująca wymiana zdań, po czym głos zabrał aktor Boman Irani, który, wychodząc od swojego doświadczenia, uwypuklił wartość towarzyszenia.

Na zakończenie obrad ks. Kanaga powiedział delegatom szkolnym, że docenia ich wysiłki związane ze szkołą i przypomniał o centralnym miejscu ewangelicznej radykalności, na którą położyła nacisk Kapituła Generalna 27. Wskazał na niektóre z zasadniczych pytań związanych z poruszanym tematem i pozostawił im pewne punkty do rozmyślania i refleksji.  

Opublikowano 11/11/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca