Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

22/9/2014 - Włochy - Rozpoczęcie Kapituły Generalnej XXIII Córek Maryi Wspomożycielki
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – ROZPOCZęCIE KAPITUłY GENERALNEJ XXIII CÓREK MARYI WSPOMOżYCIELKI

(ANS – Rzym) – Dzisiaj rano, 22 września, rozpoczęła się 23. Kapituła Generalna Córek Maryi Wspomożycielki na temat: “Być dzisiaj z młodymi domem, który ewangelizuje”. W ceremonii jej otwarcia uczestniczyło ok. 200 kapitulnych z Przełożoną Generalną, Matką Yvonne Reungoat, na czele. Wzięli także udział: kard. João Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, a także Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime w towarzystwie niektórych członków Rady Generalnej.

Ks. A.F. Artime uczestniczył w wydarzeniach tego dnia już od godzin porannych, odprawiając Eucharystię dla Córek Maryi Wspomożycielki.

Cała ceremonia rozpoczęła się o godz. 10.00 (czasu włoskiego) uroczystym wniesieniem flag i modlitwą do Ducha Świętego. Potem nastąpiły oficjalne przemówienia, które wygłosili: matka Reungoat, kardynał Braz de Aviz i ks. A.F. Artime. 

W swoim przemówieniu Przełożony Generalny wyraził radość z powodu rozpoczęcia Kapituły sióstr, która następuje w historycznym momencie, w kontekście obchodów roku Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko i u progu Roku poświęconego Życiu Konsekrowanemu. Po czym wyraził swoje przekonanie, że Kapituła odnowi zapał apostolski CMW, i że,idąc za wezwaniem Papieża i realizując charyzmat Zgromadzenia, doprowadzi ona do “geograficznych i egzystencjalnych peryferii posłannictwa, jakie zostało powierzone Córkom Maryi Wspomożycielki, ze wzrokiem w sposób szczególny utkwionym na ubogich i najbardziej potrzebujących”.

Następnie, podkreślając podobieństwa, jakie zachodzą pomiędzy Zgromadzeniem Salezjańskim i Zgromadzeniem Córek Maryi Wspomożycielki, uwypuklił jeden z zasadniczych tematów Kapituły Generalnej 27 salezjanów, ten dotyczący braterstwa, zasadzający się na “wszelkich wysiłkach, abyśmy rzeczywiście być domem, który ewangelizuje, wszelkich stałych wysiłkach łączących się z opcją na rzecz młodzieży”. A na koniec zachęcił kapitulne do tego, by pozwoliły się prowadzić Duchowi Świętemu, zapewniając pamięć w modlitwie, zarówno jego osobistej, jak i całej Rodziny Salezjańskiej.

Po odczytaniu przesłań przedstawicieli różnych grup Rodziny Salezjańskiej została wypowiedziana formuła oficjalnego otwarcia Kapituły Generalnej XXIII.

Uroczystość zakończyła pieśń do Maryi w wykonaniu nowicjuszek CMW.

Opublikowano 22/09/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca