Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

31/7/2014 - Włochy - Gaza: komunikat włoskich NGO działających w Palestynie
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – GAZA: KOMUNIKAT WłOSKICH NGO DZIAłAJąCYCH W PALESTYNIE

(ANS – Rzym)– W dniu 28 lipca osiem włoskich organizacji działających w Palestynie, a wśród nich VIS, wystosowało komunikat do społeczeństwa włoskiego i międzynarodowego z prośbą o dalsze kontynuowanie pomocy, realizowanej w tych dniach, by w ten sposób okazać solidarność z narodem palestyńskim – ofiarą tej rzezi. Czynią to, domagając się natychmiastowego pokoju, jak tego zażądał w swoim apelu papież Franciszek, do którego przyłączyli się również Przełożony Generalny i Matka Reungoat.

“Ile dzieci, kobiet i starców będzie musieć jeszcze umrzeć, aby można było określić to mianem rzezi? Jak długo jeszcze nasze rządy nie przestaną używać suchych określeń, takich jak nieproporcjonalny układ sił, prawo do obrony, ofiary działań, tarcze ludzkie, ponieważ nie stać ich na potępienie państwa, które więzi i zabija cały naród?”. „Jak długo jeszcze nasze rządy, broniący jedynie słowem praw człowieka, nie przestaną bronić państwa, które bombarduje dzieci, podczas gdy te bawią się piłką na plaży; które uderza w szkoły, szpitale, pogotowia, i które równa z ziemią całe dzielnice?”.

Tymi alarmującymi pytaniami rozpoczyna się komunikatwłoskich organizacji pozarządowych działających w Palestynie: VIS, ACS, CISS, COSPE, CRIC, EDUCAID, OVERSEAS, VENTO DI TERRA, które wyraźnie wykazują, że w tym konkflikcie dochodzi do oczywistej zbrodni wojennej. Dalej czytamy w komunikacie: “Ponadto domagamy się, aby organizacje międzynarodowe i rządy zmobilizowały się i zażądały pełnego poszanowania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Prawa Międzynarodowego, aby natychmiast zaprzestano tych ataków”.  

W ostatnich dniach ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny Salezjanów, poprosił Rodzinę Salezjańską o przyłączenie się do apelu o pokój Papieża Franciszka, czyniąc to z nadzieją i wiarą. Matka Reungoat w swoim komunikacie zadeklarowała pełne przyłączenie się do tego apelu, stwierdzając m.in.: “Przestańcie, proszę – to także nasze słowa, nasze pragnienie, które chce znaleźć wyraz w naszym konkretnym zaangażowaniu na rzecz pokoju na całym świecie”.

Opublikowano 31/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca