Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/7/2014 - Dom Generalny - Dwusetlecie urodzin Księdza Bosko: honorowe wyróżnienie dla wydarzenia o szczególnym znaczeniu narodowym
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – DWUSETLECIE URODZIN KSIęDZA BOSKO: HONOROWE WYRÓżNIENIE DLA WYDARZENIA O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU NARODOWYM

(ANS – Rzym) – Komitet historyczno-naukowy ds. obchodów rocznicowych na poziomie krajowym, któremu przewodniczy drFranco Marini, działający przy Prezydium Rady Ministrów Rządu Włoskiego – Departamentu ds. koordynacji administracyjnej, na posiedzeniu w dniu 18 lipca w sposób honorowy wyróżnił obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko jako “wydarzenie o szczególnym znaczeniu narodowym”. 

Zgromadzenie Salezjańskie przyjęło z radością i zadowoleniem to honorowe wyróżnienie. Ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, tak to skomentował:

Drodzy salezjanie, droga Rodzino Salezjańska, drodzy przyjaciele charyzmatu Księdza Bosko,

dotarły do nas wiadomość i dokument, którym Włoski Komitet historyczno-naukowy ds. obchodów rocznicowych na poziomie krajowym, działającym przy rządzie włoskim, na posiedzeniu w dniu 18 lipca w sposób honorowy wyróżnił obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko jako “znaczące wydarzenie o charakterze narodowym”. 

Oczywiście, cieszy nas to i napełnia zadowoleniem. Ten dokument jest wyrazem uznania dla tej ziemi, której Ksiądz Bosko jest jednym z umiłowanych synów i postacią o szczególnym znaczeniu.

W tej chwili chcę dotrzeć w te wszystkie miejsca świata, gdzie charyzmat salezjański jest obecny, oświadczając, że rzeczywiście nasz ukochany Ksiądz Bosko jest darem Ducha dla całego Kościoła i w swoim wymiarze Wychowawcy i Ojca młodzieży stanowi dziedzictwo dla całego świata oraz rzecz jasna – “patrimonium człowieczeństwa” dla całej ludzkości. Tam, gdzie istnieje dzieło salezjańskie Zgromadzenia i całej naszej Rodziny, to dziedzictwo jest i musi dzisiaj, jak w przeszłości, stać się rzeczywistością, wymagającą naszego jeszcze większego zaangażowania.

Okazaliśmy już, że nie rozumiemy obchodów Dwusetlecia jako cyklu uroczystości, ale jako okazję do ożywienia charyzmatu i ukazania jego aktualności, jak to było zawsze dla Ks. Bosko w odniesieniu do młodzieży.

Dziękujemy za wrażliwość, jaką okazał rząd włoski względem Księdza Bosko, przyznając to wyróżnienie dla dobra młodzieży na całym świecie, a także – tej pięknej ziemi włoskiej, która była jego ziemią.

Serdecznie pozdrawiam

Ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny

 

Opublikowano 30/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca