Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/7/2013 - Sudan - Szkolenie psychopedagogiczne dla nauczycieli
Zdjęcie artykułu -SUDAN – SZKOLENIE PSYCHOPEDAGOGICZNE DLA NAUCZYCIELI

(ANS – El Obeid) – Salezjańska NGO “Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS) w ostatnich dniach czerwca do pierwszych dni lipca prowadziła w El Obeid warsztaty szkoleniowe dotyczące technik psychopedagogicznych dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich niższego stopnia, którzy współpracują z ośrodkiem salezjańskim “Don Bosco Vocational Training” (DBVTC). 

VIS jest obecna w Sudanie od 2006 roku, usadawiając się w El Obeid na początku 2013 roku z zamiarem prowadzenia kursów doskonalenia zawodowego i uaktualnienia oferty edukacyjnej i szkoleniowej DBVTC i sieci jego partnerów.

Działalność ta zrodziła się w ramach sieci wymiany i współpracy pomiędzy członkami diecezji El Obeid, a ściślej, z inicjatywy wikariusza generalnego, ojca Fillimona, i ks. Petera Mugo, salezjanina, radcy Delegatury Sudanu Inspektorii Afryki Wschodniej. Działacze VIS zostali poproszeni o przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli z “Comboni Primary School” i “Comboni Victoria Basic School”; wielu z nich nie miało dotąd możliwości podniesienia swoich kwalifikacji psycho-pedagogicznych.

W warsztatach uczestniczyło 50 nauczycieli, podzielonych na dwie grupy, których szkolili odpowiednio: pani psycholog, Nasreen Hassan, szkoleniowiec z ramienia Ministerstwa Zdrowia Sudanu, i psycholog Mahmud Jafar, szkoleniowiec z NGO “Jasmar”. Warsztaty trwały tydzień, a składało się nań pięć sesji, trwających cztery godziny każda.

Szkolenie bazowało na analizie pytań samych nauczycieli, udzielając im trafnych odpowiedzi, i uwzględniając rzeczywiste doświadczenie związane z ich pracą oraz aspekty, jakie łączą się z ich codziennym życiem.

Zostały uwypuklone, także dzięki dr Monice Tomassoni, cztery główne tematy: 

  • Aspekty Trauma Counselling – aby podnieść zdolność wsłuchiwania się nauczycieli w potrzeby uczniów pochodzących ze środowisk zagrożonych;
  • Komunikacja;
  • Prowadzenie klasy i metody nauczania;
  • Radzenie sobie ze stresem.  

Zgodnie z zastosowaną metodologią, główne wykłady, debaty, prace w grupach i „gry fabularne” były skoncentrowane na doświadczeniu poszczególnych nauczycieli.

Opublikowano 08/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca