Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/10/2011 - Watykan - Bp Hon Tai-Fai spogląda na Kościół w Pakistanie
Zdjęcie artykułu -WATYKAN – BP HON TAI-FAI SPOGLąDA NA KOśCIÓł W PAKISTANIE

(ANS – Watykan) – Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, bp Savio Hon Tai-Fai, salezjanin, skierował, z okazji rozpoczęcia „Roku Misyjnego w Pakistanie” (1 października -30 września 2012), przesłanie do lokalnego Kościoła w tym kraju.

Należy się “poszanowanie wolności religii i sumienia, które jest wyróżniającym znakiem sprawiedliwości i pokoju” – czytamy w przesłaniu bpa Hon Tai-Fai, które przekazał Agencji „Fides”. Arcybiskup, ciesząc się, że może „podzielić entuzjazm i odnowiony zapał misyjny w głoszeniu Ewangelii i siewie Słowa Bożego”, zauważa, że „jako zdecydowana mniejszość w społeczeństwie w większości muzułmańskim, Kościół w Pakistanie żyje i porusza się w ramach, które domagają się wrażliwości i wielkiej miłości względem naszych braci i sióstr muzułmańskich”.

“Pośród prób i cierpień wasza wytrwałość w wierze, nadzieja i miłość chrześcijańska są godne podziwu! – czytamy w przesłaniu, które zostało odczytane na zgromadzeniu Biskupów, kapłanów, zakonników i świeckich, które odbyło się w Karachi z okazji rozpoczęcia Roku Misyjnego.

Bp Savio Hon Tai-Fai przywołuje XXV rocznicę Światowego Dnia Modlitw o Pokój w Asyżu, który po raz pierwszy odbył się 27 października 1986 r., przypominając, że “pokój, będący szczerym pragnieniem wszystkich, jawi się jako coś kruchego w wielu społecznościach”. Do jego obrony potrzebne są „dwie rzeczy najbardziej istotne: wewnętrzny nakaz moralny sumienia, który nawołuje do szacunku, ochrony i promocji ludzkiego życia; nakaz, który pozwala przezwyciężyć egoizm, zachłanność i ducha zemsty, i, jako druga rzecz, przekonanie, że pokój wykracza poza wysiłki ludzkie. W ten sposób jego źródło i realizacja są poszukiwane w rzeczywistości, która wykracza poza nas wszystkich”.

Dalej czytamy w przesłaniu: “Jako chrześcijanie jesteśmy przekonani o prawdzie, że Chrystus jest naszym pokojem. Głosimy Chrystusa i jego Ewangelię, ponieważ przez swoje życie i śmierć nauczył nas kochać i wprowadzać pokój pośród ludzi i narodów”. Skupiając się na kontekście pakistańskim, arcybiskup zauważa: “Miłość chrześcijańska popycha nas do dialogu i wprowadzania relacji pozytywnych i konstruktywnych w kontaktach z osobami i społecznościami innych religii. Budąjące są te wszystkie olbrzymie wysiłki, jakie zostały podjęte w Pakistanie w tym celu, aby zaświadczyć o tym, że chrześcijanie i muzułmanie mogą razem pracować i żyć w pokoju, chociaż pożądana jest „nagląca poprawa” na tym polu. 

Przesłanie kończy się zapewnieniem Kościoła Pakistańskiego o bliskości modlitewnej Kościoła Powszechnego i apelem, skierowanym do wiernych w Pakistanie, na który składają się słowa Jezusa, jakie wypowiedział do apostołów: “Nie lękajcie się”.

Opublikowano 04/10/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca