Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/10/2009 - Indie - Seminarium poświęcone mediom i wychowaniu
Zdjęcie artykułu -INDIE – SEMINARIUM POśWIęCONE MEDIOM I WYCHOWANIU
(ANS – Chennai) – W piątek, 9 października, przy Domu Inspektorialnym w Chennay, “Don Bosco Institute of Communication Arts” (DBICA) zorganizował   seminarium, poświęcone wychowaniu i mediom, na temat wpływu, jaki środki społecznego przekazu wywierają na zdolności intelektualne i krytyczną ocenę społeczności uniewersyteckich.

Z tej okazji DBICA zaprosiła wielu myślicieli, uczonych i znanych intelektualistów, a wśród nich znaleźli się: pan Jeyabaskar, poeta i ekspert w sprawie mediów, prof. Pa Sivakumar, prof. Watson Solomon z Departamentu Środków Społecznego Przekazu Uniwersytetu SRM, pan Valan, nauczyciel szkół salezjańskich i Perambur Saranya, studentka Instytutu Queen Mary.

W seminarium wzięło udział przeszło 250 studentów z różnych instytutów salezjańskich, takich jak “Matric Rosario”, “Nasza Pani z Chetpet”, “Św. Anna Matriculation” i “Św. Beda”, a także z  innych Instytutów Ks. Bosko z Perambur, Egmore i Aynavaram.

W swoim inauguracyjnym wykładzie prof. Pa Sivakumar podkreślił fakt, iż znajdujemy się pod wielkim wpływem środków społecznego przekazu. Procesy wychowawcze obecnie bardziej upodobniają się do systemu robienia interesów, z którego czerpią korzyść nieliczne elity; a w międzyczasie instytucje znajdujące się na marginesie nie są brane pod uwagę, gdy chodzi o procesy informatyczne. 

Pan Jeyabaskar, znany poeta i badacz literatury, rozpoczął swoje wystąpienie pytając zebranych, czy jest możliwe słuchać dzisiaj radia, posiadać niezliczone kanały telewizyjne i mieć nieskończone możliwości rozrywki, które nas zajmują, bez otrzymania czegoś, co karze się zastanowić.

Prof. Salomon Watson mówił o tym, jak wykorzystać bogactwo środków społecznego przekazu i uczyć się je stosować. Potem poruszył zagadnienia kultury konsumistycznej, która dostarcza nam mnóstwo różnych informacji, a które jednak często nie są przydatne nawet w najmniejszym stopniu.

Pan Valan, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie, stwierdził, że media nie mogą być przeszkodą, ale trampoliną dla realizacji wychowania młodzieży. 

Studentka Saranya, zabierając głos także w imieniu innych studentów, przeprowadziła refleksję, wychodząc od pytania: “Media nam pomagają czy nam szkodzą?”. Dziewczyna stwierdziła, że obecnie młodzi wydają się iść za wartościami negatywnymi, kiedy te są przedstawione w atrakcyjny sposób. Saranya przytoczyła także przykład reklamy i jej silny wpływ na powszechną mentalność, a zwłaszcza na rodzinę.

Spotkanie zakończyło się projekcją video, która była analizą obrazu mediów w świecie młodzieży i wychowania.

Opublikowano 15/10/2009

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca